Publikováno 26.10.2016

Kontroly kotlů povinné dle zákona

U nás spolu s povinnou kontrolou Vašeho kotle můžete objednat měření komínového tahu, analýzu spalin nebo termovizní snímkování.
Povinné kontroly kotlů a dalších zdrojů na pevná paliva


Podle § 17 odst. 1 písm. h) a § 41 odst. 15 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, je provozovatel zdroje tepla na pevná paliva o tepelném příkonu do 300 kW napojeného na otopnou soustavu povinen zajistit první kontrolu technického stavu zdroje tepla nejpozději do 31. prosince 2016.

Povinnost se týká zhruba 500 000 kotlů, krbů a kamen na uhlí, dřevo, pelety a ostatní pevná paliva umístěných v rodinných domech, bytech, stavbách pro rekreaci a v nemovitostech pro podnikání. Potvrzení o kontrole si bude moci od nového roku vyžádat úřad města nebo obce. V případě nedodržení této povinnosti hrozí pokuta až 50 000 Kč.

S kontrolou Vašeho zdroje tepla na pevná paliva můžete využít také další služby, které Vám odhalí neefektivní využívání energií a zbytečné náklady na tepelné ztráty. Objednejte u nás také měření komínového tahu, analýzu spalin nebo termovizní snímkování.
Kompletní nabídku služeb naleznete v našem e-shopu.

Tým Dotaceprobydlení.cz